Yumurta sağlıklı yaşamda en önemli besinlerden biri. Yumurta beyazının yüksek protein içermesi günlük beslenme programında büyük yer tutuyor.

Sporcular ve diyet yapanlar için de yumurta en temel besinlerin başında geliyor. Son zamanlarda şehirlerde sağlıklı yumurta çeşidi bulmak giderek zorlaşıyor.

Stok Miktarı
10 Kasa Stokta Var

Organik Yumurtanın Faydaları Nelerdir?*Besleyici bir yapıya sahip
*İçerdiği besin değerleri açısından oldukça zengin olan yumurtanın içeriğinde bol miktarda A,B2,B5 ve B12 vitaminleri ile fosfor,folat ve selenyum gibi maddeler yer alıyor.
*Günlük yumurta tüketmek 77 kalori, 6 gram protein ve 5 gram sağlıklı yağ miktarına denk geliyor.
*Göz sağlığını koruyor
*Yaşlanmaya bağlı bir biçimde ortaya çıkan göz bozukluklarına iyi gelen yumurta gözün retinasında yer alan güçlü birer antioksidan olan lutein ve zeaksatin gibi maddeleri de bünyesinde barındırıyor.
*Demir seviyesini arttırır
*Her vücudun ihtiyacı olan demir seviyesini arttırma görevi olan yumurta, demir eksikliğine bağlı bir biçimde ortaya çıkan baş ağrısı, sinirlilik ve yorgunluk gibi semptomları büyük ölçüde engelliyor.
*Tok tutar
*Yumurtanın faydaları arasında dikkat çeken unsurlardan bir diğeri ise tok tutması.
*Kahvaltıda belirli miktarda tüketeceğiniz yumurta ile uzun saatler boyunca tok kalmayı başarabilirsiniz. Bu durum özellikle fazla kilolarından şikayetçi kadınları ilgilendiriyor.
*Beyin sağlığını koruyor
*Hafızayı güçlendirici etkisi ile dikkat çeken kolin maddesini bünyesinde bulunduran yumurtanın yararları arasında beyin sağlığını koruması da yer alıyor.
*Hafıza kaybı gibi sorunlarınız varsa düzenli bir biçimde yumurta tüketimi yapmanız gerekiyor.
*Saç ve tırnak bakımında etkili
*Özel bakım ürünleri yapımında kullanabileceğiniz doğal ürünler arasında yer alan yumurta saç ve tırnak bakımında etkili ürünlerden birisi.
*Kemikleri güçlendirir
*Gelişme çağındaki çocukların kemik gelişiminde etkili olan yumurtanın yararları arasında yüksek oranda kalsiyum içermesi de yer alıyor.
*D vitamini yönünden de zengin olan yumurtayı kış aylarında D vitamini takviyesi açısından tercih edebilirsiniz.
*Meme kanserini önler
*Kadınlarda meme kanseri riskini arttıran etkenler arasında sağlıksız beslenme de yer alıyor.
*Yapılan bilimsel araştırmalara göre haftada 6 adet yumurta tüketen kadınların meme kanserine yakalanma riski diğerlerine göre yüzde 40 daha az.
Yapılan Yorumlar 1 Yorum Bulunmaktadır

Aldığımız elmalar çok güzel ve tazeydi. Kasadan seçtirmeniz ve müşteriler ile ilgilenmeniz bizleri mutlu etti ismail beye ve ekibine teşekkürler...