Kırmızı Elma, tatlı ve sulu, üzeri tamamen veya kısmen kırmızı halkalarla kaplı bir elma çeşididir. Ülkemizde de uzun yıllardır başarıyla üretilmektedir. Uygun depolama koşullarında standart atmosferde 5 ay, klimatize ortamlarda ise 7 aya kadar tazeliğini koruyabilir .

Stok Miktarı
10 Kasa Stokta Var

Neredeyse herkesin sevdiği bir meyve olan elma dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de oldukça fazla yetiştirilmektedir. Golden, furji, santana gibi çeşitleri olan elma en çok kolesterolü düşürme özelliği ile biliniyor. Doktorlar her gün mutlaka bir tane elma yenmesi gerektiğini öneriyor. Taze olarak tüketildiği gibi, tatlı, reçel ve sirke yapımında da elmadan yararlanılabilmektedir.


Elmanın Faydaları Nelerdir?


Her yaştan insan için yararları saymakla bitmeyen elma, her gün mutlaka tüketilmesi gereken bir meyvedir. Üstelik tok tutucu özelliği ile ara öğünlerde yenilen bir adet elma, sindirimi kolaylaştırması ile zayıflamada da oldukça etkilidir. Vücuttaki tüm organların neredeyse dostu olan elma, özellikle kalbin en sağlıklı destekçilerinden biridir. Bazı elma çeşitlerinde ağıza çok tatlı bir lezzet gelmese de, içerdiği şeker oranı göz önünde bulundurularak, günlük tüketilen elma miktarı dengeli ayarlanmalıdır. Elmanın başlıca faydaları şu şekildedir;

*Hazmı kolaylaştırması ve lifli bir meyve olmasından dolayı sindirim sistemine oldukça yararlı olan elma, aynı zamanda kolon kanseri riskini en aza indiren nadir meyveler arasındadır.
*Antioksidan özelliğinden dolayı vücuttaki virüslerin dışarı atılmasında oldukça etkilidir.
*Kemiklerin güçlenmesini sağlar.
*A vitamini içerdiğinden göz sağlığına iyi gelir.
*Tok tutma özelliği ile diyet listelerinin vazgeçilmezidir.
*Yemekten sonra yenen elma diş sağlığı açısından faydalıdır.
*Kalp ve damar sağlığı için her gün bir tane elma yenmesi önerilmektedir.
*Parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar.
*Alzheimer ve parkinson hastalıklarından korur.
*Kolesterolü düşürür.
*Safra kesesi taşını önler.
*Karaciğere faydalıdır.
*Tüm kanser türlerini önlediği bilinmektedir.
Yapılan Yorumlar 1 Yorum Bulunmaktadır

Aldığımız elmalar çok güzel ve tazeydi. Kasadan seçtirmeniz ve müşteriler ile ilgilenmeniz bizleri mutlu etti ismail beye ve ekibine teşekkürler...