İncir son derece faydalı bir gıda türü olsa da diğerleri kadar iyi tanınmamaktadır. İnciri sıklıkla tüketmiyorsanız bile kuru incir kuruyemişe benzeyen niteliği nedeniyle kısa sürede vazgeçilmez besinlerinizden biri olabilir. Üstelik kuru inciri yakından tanıyınca ilginç yönleriyle karşılaşabilirsiniz.

Stok Miktarı
10 Kasa Stokta Var

Kuru İncirin Faydaları Nelerdir?


Kan basıncını düzenler

Önemli miktarda potasyum ile, bu kurutulmuş meyveler kan basıncını düşürmek için mükemmeldir. Potasyum bir olan damar genişletici o nedenle, kan damarları ve arterler üzerindeki yükü azaltabilir, yani senin koruyucu kardiyovasküler sistemin kalp krizi, felç ve ateroskleroz da koroner kalp hastalığı riskini düşürürken,

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Beyaz kan hücrelerinin üretimini uyarabilmesi ve çeşitli enfeksiyonlara ve yabancı patojenlere karşı savunmanızı güçlendirebilmesinden dolayı C vitamini , herhangi bir bağışıklık sisteminin kilit bir bileşenidir. Bu meyvelerdeki diğer antioksidanlar bağışıklık sisteminizdeki iş yükünü daha da azaltabilir.

Kronik hastalıklara iyi gelir

Kronik hastalık ve inflamasyon , birçok insanın karşılaştığı ciddi sorunlardır , ancak özellikle antioksidanlar başta olmak üzere mineral ve vitamin sayısını arttırarak, sisteminizde oksidatif stresi azaltabilir ve kalp hastalığı ve romatoid artrit gibi şeyleri önleyebilirsiniz .

Kilo vermeyi kolaylaştırır

Bu kurutulmuş meyvelerdeki lifin önemli seviyesi, doluluk hislerinin artmasına yardımcı olur, böylece aşırı yemeyi veya gereksiz atıştırmayı önler ; söylenilen, yüksek kalorili ve şeker seviyesi not edilmelidir ve bu meyve sadece ılımlı olarak yenmelidir.

Diyabeti düzenler

Bu meyvelerin lif içeriği vücuttaki glikoz ve insülin salınımını düzenleyebilmesine rağmen , özellikle de diyabetik iseniz , yüksek doğal şeker konsantrasyonları

Kolesterole karşı koruyucudur

Diyet lifi, aşırı kolesterolü kardiyovasküler sistemden kazıdığı ve böylece kalp hastalığına ve plak oluşumuna karşı korunduğu kanıtlanmıştır .
Yapılan Yorumlar Yorum Bulunmamaktadır