Çağla badem besin açısından oldukça zengindir. Cilt ve saç için gerekli olan zengin bir E vitamini kaynağıdır.
Bizi sağlıklı tutar ve bazı tıbbi ve kozmetik faydaları da vardır.

Stok Miktarı
10 Kasa Stokta Var

Taze Çağlanın Faydaları Nelerdir?Detoksifikasyon Sağlar


Doğal bir detokstur ve iç sistemimizi temizler, aksi takdirde akne, siyah nokta, beyaz nokta, sivilce vb. gibi pek çok cilt problemine neden olur. Bu nedenle bademlerin düzenli olarak tüketilmesi çeşitli cilt sorunlarının iyileştirilmesine yardımcı olur. Çağla badem, gerekli besinleri cilt hücrelerimize sağlar. Bu nedenle, aynı zamanda “cilt yiyeceği” olarak da adlandırılır.

Yaşlanma Karşıtı


Çağla badem yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir. Kırışıklıklar, ince çizgiler, siyah lekeler vb. gibi yaşlanma problemlerini önleyebilir. Çağla bademleri doğrudan daha genç görünmek için veya temiz ve kusursuz bir cilde kavuşmak için çağla badem ile yüz maskesi yapabilir veya badem yağını cilt için kullanabilirsiniz bu daha canlı, parlayan ve beslenen bir cilde sahip olmanızı sağlayabilir.

Cildi İyileştirir


Çağla badem düzenli olarak tüketildiğinde cildinizi iyileştirir. Size yumuşak ve parlak bir cilt sağlar. Ayrıca cildi güneşin ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerinden koruyarak cilt rengini iyileştirir ve korur.

Çağla badem saç faydalarıSaç Dökülmesini Önler


Çağla bademler, saç için gerekli olan zengin vitamin ve temel besin kaynağıdır. Yeşil badem yemek düzenli olarak saç dökülmesini önler ve saç tellerini besler. Karşılığında güçlü ve beslenmiş saçlar elde edersiniz.

Saçı Uzatır


Çağla bademler saç gelişimini destekler. Saç uzaması için gerekli olan zengin bir protein, demir ve E vitamini kaynağıdır. Bademleri bir gecede suya batırın ve ertesi gün yiyin.

Saç Canlandırıcı


Çağla badem, protein ve E vitamini açısından oldukça zengindir. Bademlerde ki protein, kan dolaşımına yardımcı olur. Bu saçlarınızın parlak ve canlı görünmesini sağlar. Farkı görmek için beslenmenize yeşil badem ekleyin.


Zihinsel Gelişim Sağlar


Bu şaşırtıcı gelebilir ama çağla bademler zihinsel gelişimin artmasında yardımcı olur. Bu bademler, beyni ve sinirleri besleyen zengin bir karnitin ve riboflavin kaynağıdır. Bu yüzden bu bademleri beslenmenize dahil etmek, daha yüksek zihinsel gelişime yol açan beyin işlevselliğini artırmaya yardımcı olur.

Kilo Kaybı


Çağla badem kilo kaybına önemli ölçüde katkıda bulunur. Vücuttaki istenmeyen yağları giderir ve sizi zayıflatan sağlıklı yağlara sahiptir. Vücuttaki fazla yağları gidermek için alışılmadık bir özelliğe sahiptir.

PH Dengesini Korur


Çağla bademler vücuttaki PH dengesini korumaya yardımcı olur. Vücudumuz mide ve bağırsak suyu salgılanması nedeniyle asidik hale gelir. Ancak bu bademler asidik sekresyonların etkisini nötralize eden ve vücuttaki PH dengesini koruyan alkali protein içerir. Çağla badem Bağışıklık Sistemini Güçlendirir Çağla badem antioksidandır, toksinleri ve atık maddeleri vücuttan temizler. Bu da vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir, bu nedenle bu bademler bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudunuza birçok hastalığa ve enfeksiyona karşı direnç kazandırır.

Kan Şekeri Seviyesini Düzenler

Yemekten sonra vücuttaki kan şekeri seviyesinin yükselmesi yaygın bir durumdur. Kan şekerinin ani yükselişi ve düşüşü sağlık açısından iyi değildir. Yeşil badem, kan şekeri seviyesini düzenleyen insülin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur.

Güçlü Kemikler


Çağla badem yüksek oranda fosfor içeriğine sahiptir. Kemikler ve dişler için kalsiyum ve fosfor son derece önemlidir. düzenli olarak yeşil badem yemek dişlerinizi ve kemiklerinizi güçlendirir. Aynı zamanda vücudun tüm iskelet sistemini geliştirir.

Kalp Hastalıkları Önler


Çağla bademler, arterler için gerekli olan flavonoidleri içerir. Rüptürleri(yırtık) veya hasarları önleyerek kan damarlarını korur. Ayrıca kalp krizi ve her türlü kalp hastalığını önleyebilir. Bu bademler sağlıklı yağlara sahiptir ve dolayısıyla kolesterolü kontrol altında tutar.

Sindirim Sistemi


Çağla badem lif açısından zengindir, bu da sindirim sürecini kolaylaştırır. Bu nedenle bağırsak hareketlerine yardımcı olur ve kabızlığı önler. Bu bademler sindirim sürecine yardımcı olur ve sindirim sistemi için mükemmeldir. Sindirim sisteminin düzgün çalışması için çağla badem tüketmelisiniz.
Yapılan Yorumlar Yorum Bulunmamaktadır